ERPWfukU0AAyWGt-2048x1324

KONFERENCA E TRETE GLOBALE MINISTRORE MBI SIGURINE NE RRUGE

Pas një jave intensive për komunitetin e FIA ​​dhe OJQ-të nga e gjithë bota, 1 700 delegatë nga 140 vende kanë miratuar Deklaratën e Stokholmit për Sigurinë në Rrugë të enjten 20 shkurt.

Elementet kryesore të deklaratës janë si më poshtë:

U bëjm thirrje Shteteve Anëtare të kontribojnë në zvogëlimin e vdekjeve të trafikut rrugor me të paktën 50% nga viti 2020 deri në vitin 2030 në përputhje me Forumin politik të nivelit të lartë të Kombeve të Bashkuara për premtimin e Zhvillimit të Qëndrueshëm për të vazhduar veprimet mbi objektivat SDG të lidhura me sigurinë rrugore, përfshirë 3.6 pas vitit 2020 , dhe për të vendosur objektiva për të zvogëluar vdekjet dhe dëmtimet e rënda, në përputhje me këtë angazhim, për të gjitha grupet e përdoruesve të rrugës dhe veçanërisht përdoruesit e cenueshëm të rrugës, si këmbësorët, çiklistët dhe motoçiklistët dhe përdoruesit e transportit publik.
Shpejtoni zhvendosjen drejt mënyrave të transportit më të sigurta, më të pastra, më të efektshme për energji dhe të përballueshme dhe promovoni nivele më të larta të aktivitetit fizik siç janë ecja dhe çiklizmi si dhe integrimi i këtyre mënyrave me përdorimin e transportit publik për të arritur qëndrueshmëri.
Përqendrohuni në menaxhimin e shpejtësisë, përfshirë forcimin e zbatimit të ligjit për të parandaluar shpejtimin dhe mandatimin e një shpejtësie maksimale të udhëtimit rrugor 30 km / orë në zonat ku përdoruesit e rrezikuar të rrugës dhe automjetet përzihen në mënyrë të shpeshtë dhe të planifikuar, përveç kur ekzistojnë dëshmi të forta që kanë shpejtësi më të madhe janë të sigurta, duke vërejtur se përpjekjet për të ulur shpejtësinë në përgjithësi do të kenë një ndikim të dobishëm në cilësinë e ajrit dhe ndryshimin e klimës, si dhe të jenë thelbësore për të zvogëluar vdekjet dhe dëmtimet në trafikun rrugor.
Ne bëjmë thirrje për një Takim të parë të Nivelit të Lartë të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara për Sigurinë Rrugore në nivelin e Kryetarëve të Shteteve dhe qeveria të mobilizojë udhëheqjen e duhur kombëtare dhe të avancojë bashkëpunimin ndërkombëtar dhe multisektorial në të gjitha fushat e përfshira në këtë Deklaratë për të ofruar një ulje prej 50% të vdekjeve dhe dëmtimeve gjatë dekadës së ardhshme, në rrugën tonë drejt Vizionit Zero deri në vitin 2050.

Deklarata e Stockholm-it

Todt_ok

“Miliona jetë njerëzish për të shpëtuar në rrugë”, Jean Todt publikon librin për sigurinë në rrugë

“Miliona jetë njerëzish për të shpëtuar në rrugë” është libri i Presidentit të FIA-s, Jean Todt i botuar nga “Debats Publics” përpara Konferencës së 3-të Ministrore Botërore për Sigurinë Rrugore që do të zhvillohet në Stokholm në Suedi. Është koha për një ndryshim në mentalitet!

Në këtë libër, Jean Todt e kthen në çështje faktin që duhet një revolucion për sigurinë në rrugë. Ai që përqafon një qasje me një “sistem të sigurt” me qëllimin ambicioz për të eleminuar plotësisht viktimat. “Ne kemi nevojë urgjente nga qeveritë në të gjithë botën”, thotë ndër të tjera Todt në librin e tij. Presidenti i FIA-s, i cili është njëkohësisht edhe i Dërguari Special i Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara për Sigurinë Rrugore, bën thirrje për një Samit për Sigurinë Rrugore i modeluar në “Samitet Eart” që kanë bërë kaq shumë për të ndihmuar të përqendrohemi në të ardhmen e planetit. “Ne e dimë shkallën e problemit dhe çfarë duhet të bëhet. Është koha për të rritur dhe ofruar ndryshime rrënjësore”, deklaron Todt.

Jean Todt është zgjedhur President i FIA-s në 2009, ndërsa është edhe i Dërguari Special i Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara për Sigurinë Rrugore që prej 2015-ës. Todt ka mbajtur edhe fjalimin e tij gjatë ceremonisë hapëse të Konferencës së 3-të Ministrore Botërore për Sigurinë në Rrugë që mbajtur në Stokholm në Suedi.

Pressidenti i FIA-se, Jean Todt gjate fjales se tij ne Konferencen e 3-te Ministrore Boterore per Sigurine Rrugore ne Stokholm, Suedi
Kopertina e librit te Presdientit te FIA-se Jean Todt
Feature-3-products-real-time-traffic_720x360

Raporti i fundit, qytetet me trafikun më të rënduar në 2019-ën

Më 29 Janar 2020, kompania e kontrollit të vendndodhjes, “TomTom”, publikoi rezultatet e saj të “Indeksit të Trafikut 2019”. Teknologjia siguron informacione mbi bllokimet e trafikut në 416 qytete në 57 vende të botës dhe jep rekomandime se si të zgjidhet kjo situatë.

“Indeksi i Trafikut” thekson se bllokimi i trafikut është rritur globalisht gjatë dekadës së kaluar, kur bëhet fjalë për qytetet evropiane, Bukureshti me 52% që është në krye të renditjes, ndërsa Roma (38%) që ka pësuar një rënie shumë të vogël.

Rekomandimet janë që rritja e automjeteve autonome dhe përdorimi i makinave të përbashkëta për transportin e disa personave, do të ndihmojnë në zbutjen e trafikut. Për më tepër, raporti nënvizon se ndryshimet në sjelljen e shoferëve do të luajnë një rol të rëndësishëm në zvogëlimin e trafikut dhe i rekomandon shoferëve 4 këshilla:

Planifikimi. Mjaftojnë disa momente për tu informuar mbi kushtet e rrugës që do t’ju ndihmojnë të merrni parasysh alternativat.

-Besojini teknologjisë. Përdorni rrugën alternative të ofruar nga navigatori i përditësuar, sepse e bazon rekomandimin e tij në kushtet e trafikut në kohë reale në itinerarin që po ndiqni.

-Ndryshoni zakonet e drejtimit. Përdorni informacionin në dispozicion për të rregulluar kohën tuaj të nisjes në përputhje me rrethanat. Largimi herët apo vonë nga një vend, mund të nënkuptojë shmangien e kohës së kaluar në trafik në rrugë.

-Merrni parasysh alternativat. Përdorimi i mjetit të transportit nga disa persona, transporti publik, përdorimi i biçikletës ose skuterit janë disa alternativa shumë të mira.

fia_flag_6_2_0

FIA FORMULA 1 GRAND PRIX KINEZ SHTYHET PËR SHKAK TË SHPËRTHIMIT TË KORONAVIRUSIT

Duke pare përhapjen e vazhdueshme të koronavirusit dhe pas diskutimeve të vazhdueshme me Federatën e Sporteve Automobilistike të Republikës Popullore të Kinës (CAMF) dhe Administratës së Sporteve në Shanghai, Grand Prix kineze, promovuesi Juss Sports Group, zyrtarisht ka kërkuar që FIA Formula 1 Grand Prix Kinez i vitit 2020 të shtyhet.

FIA, së bashku me Formulën 1, kanë vendosur bashkarisht të pranojnë këtë kërkesë zyrtare nga promovuesi dhe të shtyjnë Grand Prix kineze të FIA-s në Formula 1 të vitit 2020, fillimisht e planifikuar për 19 Prill.Si rezultat i shqetësimeve të vazhdueshme shëndetësore dhe me Organizatën Botërore të Shëndetit që deklaruan koronavirusin si një emergjencë globale shëndetësore, FIA dhe formula 1 kanë ndërmarrë këto masa për të siguruar shëndetin dhe sigurinë e stafit udhëtues, pjesëmarrësve në kampionat dhe tifozëve, të cilat mbetet shqetësim parësor.

FIA dhe Formula 1 vazhdojnë të punojnë ngushtë me ekipet, promovuesin e garave, CAMF dhe autoritetet lokale për të monitoruar situatën qe po zhvillohet. Të gjitha palët do të marrin kohën e duhur për të studiuar datat të mundshme alternative për Grand Prix më vonë gjatë vitit nëse situata do të përmirësohet.

Grand Prix Kineze ka qenë prej kohësh një pjesë e rëndësishme e kalendarit F1 me shumë tifozë pasionantë. Komuniteti FIA F1 mezi i pret garat në Kinë sa më shpejt të jenë te mundura dhe u uron të gjithë vendit më të mirën gjatë kësaj kohe të vështirë.

gen2_evo_hits_the_streets_of_paris_l

Formula E shfaq veturën e garave botërore GEN2 EVO

ABB FIA Formula E vazhdon misionin për të luftuar ndotjen e ajrit, ja pamjet spektakolare të makinës së re Gen2 EVO

Formula E dhe FIA kanë zbuluar një ditë më parë makinën e re Gen2 EVO, tek e cila është përdorur një dizajn i rishikuar, ndërsa ky model do të debutojë në sezonin e shtatë të ABB FIA Formula E World Championship.

Përpara një sezoni tjetër historik, makina e Formula E që garon në Kampionatin Botëror, ka pësuar një sërë ndryshimesh strukturore që përmbajnë një krah të ri të përparmë, një bisht të ri, krah të pasmë të lakuar të dallueshëm dhe disa përditësime të tjera që kanë lidhje me kampionatin.

Ndryshimet në trupin e makinës janë bërë përmes një cikli 4-vjeçar të epokës ‘Gen2’, për të siguruar një pamje të re të re për Formula E. Makina do të vazhdojë të jetë e pajisur me goma 18 inç MICHELIN Pilot Sport të vlefshme për të gjitha kushtet atmosferike, të dizajnuara për t’u përdorur veçanërisht në kushte të lagështa dhe të thata.

Imazhet më të hershme të CGI tregojnë shasinë identike dhe punimet në trupin e makinës që çdo ekip do të përdorë në sezonin e shtatë, me rregullat që mbeten të hapura për skuadrat të hartojnë dhe zhvillojnë përbërësit e tyre elektrikë dhe pjesët për ruajtjen e energjisë.

Gen2 EVO do të zbulohet për herë të parë në stendën e FIA-s në eventin ndërkombëtar “Motor Show” që do të zhvillohet në Gjenevë më 3 Mars të këtij viti.

Presidenti i FIA-s, Jean Todt deklaroi: “Kampionati ABB FIA Formula E është vetëm në sezonin e tij të 6-të, por teknologjia që zhvillohet në këtë event, ka nisur një rrugë të gjatë që mund të përfitojnë të gjithë përdoruesit e rrugës. Unë jam i kënaqur që Formula E ndërsa ka kaluar në statusin e një Kampionati Botëror, ne shohim një zhvillim të mëtejshëm të makinës Gen2 që tashmë quhet Gen2 EVO me një pamje emocionuese. Është kjo qasje përparimtare që ka kontribuar në zgjerimin e rrjetit dhe rritjen e konkurrencës së kampionatit, i cili vazhdon të forcohet dhe që po hap rrugën për të ardhmen e një lëvizshmërie të qëndrueshme urbane”.

Ndërsa, themeluesi dhe Drejtori i Formula E, Alejandro Agag tha: “Makina FIA Formula E Gen2 tashmë veçohet si një nga makinat e garave më të mrekullueshme, dhe ashtu siç nënkupton edhe emri, Gen2 EVO, është një tjetër evolucion dallues. Siç bëmë me makinën e gjeneratës së parë, edhe me Gen2 EVO është bërë një punë e madhe në aspektin e rafinimit, për ta bërë atë të duket më e hijshme dhe e shkathët. Kjo makinë do të mbetet përgjithmonë në librat e historisë si e para që do të sfidojë në një Kampionat Botëror si ABB FIA Formula E. Dua të falënderoj Presidentin e FIA-s, Jean Todt dhe ekipin e tij që e bënë këtë evolucion të marrë formë. Dizajni futuristik i makinës tregon edhe një herë se Formula E është një kategori e denjë për inovacione, si në zhvillimet teknologjike, ashtu edhe në pamjen e jashtme”.