70 vite histori, si u bashkua Formula 1 në luftën ndaj Covid-19

70 vite histori, si u bashkua Formula 1 në luftën ndaj Covid-19

Shpërndaje në

Facebook
Twitter
LinkedIn

Me kontributin e 10 drejtuesve të ekipeve, pilotëve, Presidentit të FIA-s Jean Todt, Drejtorit Ekzekutiv të F1 Chase Carey dhe Ross Brawn, në videon speciale të mësipërme do të keni mundësi të ndiqni atë çfarë ka ndodhur në prapaskenë për sa i përket projektit “Pitlane” që ka të bëjë me luftën ndaj Covid-19, historisë 70-vjeçare të F1 si edhe të ardhmes pozitive të këtij sporti.

Bashkohu me ekipin

Siguro asistencën rrugore