auto_nente-te-infektuar-me-koronavirus-shendetesia-pa-pushime-mia-ti-emetoje-rekomandimet-lajmet-e-rreme-do-te-ndiqen-penalisht_5e69d9409e81c.jpeg-750x4301584006045

2 raste me koronavirus sapo u konfirmuan nga ministria e shendetesise

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia në konferencë për media ka raportuar se tashmë janë regjistruar dy raste me koronavirus në Kosovë.

15 raste të dyshuara e dy prej tyre kanë rezultuar pozitive dhe gjendja e tyre është stabile. Njëri prej tyre është shtetase italiane, 20 vjeçare dhe tjetri rast, një 77 vjeçare kosovare”, tha Vitia.

Kjo është bërë e ditur edhe nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe ministria e Shëndetësisë, të cilën bën thirrje për të mos bërë panik.

Me poshte gjeni keshilla per t’u mbrojtur nga Koronavirusi

Tags: No tags

Comments are closed.